O autorze
Art & Fashion Festival powstał z inicjatywy kolekcjonerki i mecenas sztuki Grażyny Kulczyk. Kuratorem AFF jest Basia Metelska. 9 października spotkamy się po raz szósty, na prawie 2 tygodnie, podczas warsztatów, przeglądów filmów, konferencji Art & Fashion Open University oraz wystawy podsumowującej dokonania uczestników. Festiwal swoim zaangażowaniem przyciąga modowe autorytety z całego świata, na AFF pojawili się w Polsce po raz pierwszy m.in: Barbara Hulanicki, Marianne Faithfull oraz Nicholas Kirkwood, a w tym roku odwiedzi nas Scott Schuman (The Sartorialist). Na blogu będziemy pisać o naszej pracy, przedstawiać sylwetki zaproszonych wykładowców oraz zdradzać kulisy przygotowań. Więcej szczegółów: http://starybrowar5050.com/artandfashionfestival/

Poczytać i popatrzeć

Okładki polecanych książek
Okładki polecanych książek Gabriela Czerkiewicz
Jesienne i zimowe wieczory to idealny czas na nadrobienie książkowych zaległości szczególnie, że na rynku wydawniczym pojawiło się kilka interesujących pozycji z modą w tytule lub tle. Przedstawiamy te, które naszym zdaniem przeczytać trzeba koniecznie.

1.Hello, My Name is Paul Smith: Fashion and Other Stories

Książka ukazała się z okazji 40-lecia pracy Sir Paula Smitha i jest dopełnieniem wystawy o tym samym tytule w Design Museum w Londynie, która potrwa od 15 listopada 2013 do 9 marca 2014. Książka to podróż w czasie i przestrzeni, projektant opowiada w niej o swojej twórczości i najważniejszych momentach w życiu zawodowym i prywatnym, o inspiracjach i współpracy z takimi artystami jak Martin Parr, David Bowie i Henry Moore, o tym jak ze sklepu wielkości sypialni udało mu się uczynić modowe imperium.

Informacje o wystawie: pod linkiem


2. ReFashioned: Cutting-Edge Clothing from Upcycled Materials

Moda na recykling trwa również w modzie. Aktywistka na rzecz ekologii i autorka książki Sass Brown, która na co dzień pracuje w The School of Art and Design w Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku, wybrała 46 projektantów wykorzystujących w swoich kolekcjach stare, używane materiały i przedmioty. Dzięki ich ponownemu użyciu dają im nową wartość i drugie życie bez obciachu i tandety. Pouczające.

Strona autorki:
www.ecofashiontalk.com


3.Lee Miller in Fashion

Lee Miller to jedna z najważniejszych fotografek XX wieku. Zaczynała jako modelka, dziewczyna z okładki amerykańskiego Vogue’a. Fotografii uczyła się od najlepszych sobie współczesnych: Edwarda Steichena, Mana Ray’a i George’a Hoyningen-Huene. Wpłynęli oni na to w jaki sposób Miller pokazywała modę panującą przez kilka dekad w Nowym Jorku, Paryżu i Londynie. Dowiemy się również jak artystka walczyła ze schematami, uprzedzeniami i dumnie wkraczała w świat fotografii zdominowany przez mężczyzn.4.Perry Ellis: An American Original

Jeden z najważniejszych projektantów drugiej połowy XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Perry Ellis zaproponował nowe, dowcipne podejście do mody sportowej. Jego ubrania miały być przede wszystkim łatwe i wygodne w noszeniu. Większość z nich projektowana była, w tak popularnym dziś, stylu oversize. To moda sportowa z przymrużeniem oka, idealna na co dzień. Jego znakiem rozpoznawczym w latach 70. były swetry z charakterystycznym pojedynczym splotem warkoczowym. Album jest pierwszą kompletną monografią od 27 lat, jakie minęły od śmierci projektanta.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...