O autorze
Art & Fashion Festival powstał z inicjatywy kolekcjonerki i mecenas sztuki Grażyny Kulczyk. Kuratorem AFF jest Basia Metelska. 9 października spotkamy się po raz szósty, na prawie 2 tygodnie, podczas warsztatów, przeglądów filmów, konferencji Art & Fashion Open University oraz wystawy podsumowującej dokonania uczestników. Festiwal swoim zaangażowaniem przyciąga modowe autorytety z całego świata, na AFF pojawili się w Polsce po raz pierwszy m.in: Barbara Hulanicki, Marianne Faithfull oraz Nicholas Kirkwood, a w tym roku odwiedzi nas Scott Schuman (The Sartorialist). Na blogu będziemy pisać o naszej pracy, przedstawiać sylwetki zaproszonych wykładowców oraz zdradzać kulisy przygotowań. Więcej szczegółów: http://starybrowar5050.com/artandfashionfestival/

Hush po królewsku

HUSH Warsaw w Zamku Królewskim
HUSH Warsaw w Zamku Królewskim mat. prasowe
Kolejna edycja HUSH Warsaw okazała się wielkim sukcesem. Dwudniowe targi były okazją spotkań i rozmów o modzie i sztuce, a przede wszystkim kupienia świątecznych prezentów.

W tym roku Hush Warsaw gościliśmy podczas finałowego weekendu 7. edycji Art & Fashion Festival by Grażyna Kulczyk. Założycielki Anna Pięta i Magda Korcz o swoim pomyśle na najciekawsze modowe targi w Polsce opowiadały podczas naszej konferencji Open University.
7 i 8 grudnia 2013 w Zamku Królewskim w Warszawie mieliśmy okazję uczestniczyć w kolejnej odsłonie Husha i co za tym idzie zobaczyć zimowe kolekcje ponad 90 projektantów. Pojawiły się już znane i cenione marki takie jak: Wojtek Haratyk, Mariusz Przybylski, Ania Orska, Ania Kuczyńska, Agnieszka Orlińska, Wiola Wołczyńska i Konrad Parol, ale też nowe projekty, m. in. zagranicznych projektantów z Gruzji, Litwy i Węgier.

Dla Art & Fashion Festival by Grażyna Kulczyk szczególnie ważny był dostępny podczas targów Hush Magazine No 2. Znalazły się w nim teksty absolwentów tegorocznych warsztatów Fashion Writing podczas AFF by GK - Magdaleny Linke, Michała Koszaka, Katarzyny Zbrojkiewicz, Barbary Majchrowicz, Marcina Fiedorowicza oraz rysunki absolwentki warsztatów Fashion Drawing - Moniki Polus.

W przerwach między zakupami można było spróbować domowych wypieków i napić się rozgrzewającej herbaty z imbirem w białej scenerii Esencji Smak by H&M Home.
Wydarzenie jest organizowane z myślą o projektantach i ułatwieniu im dotarcia do szerokiej grupy odbiorców. Dla wielu startujących marek HUSH WARSAW jest promocyjną trampoliną. Ogłoszony w ramach grudniowej edycji konkurs dla projektantów dodatkowo wzmacnia to promocyjne wybicie.
HUSH WARSAW oraz Partnerzy nagrody przyznali Znaki Jakości Hush Selected za rok 2013 w czterech kategoriach:
T-Mobile Fashion przyznał go za odważny debiut Michałowi Mrzygłodowi; KMAG za najlepszą sesję wizerunkową Est by Es i Małgorzacie Turczyńskiej oraz dodatkowe wyróżnienie w tej samej kategorii dla Domi Grzybek i Moniki Jelińskiej; redakcja Elle przyznała Znak Jakości za Ducha Elle marce Lous, a Znak Jakości za wizję przyznany przez Hush Warsaw otrzymała Dud.zin.ska.
Wręczone 7 grudnia w czasie wieczornej gali Znaki Jakości HUSH SELECTED będą wsparciem wyróżnionych marek przez cały następny rok. To rodzaj rekomendacji udzielanej kupującym przez branżowe autorytety. Galę poprowadziła ambasadorka polskich projektantów – Paulina Smaszcz-Kurzajewska, a statuetki zaprojektowała Emilia Kohut - Superfine Jewellery.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...